Xtreme Drumming TechniXTytuł: „Xtreme Drumming TechniX”
Autor: Łukasz „Lucass” Krzesiewicz
Nośnik: DVD x2
Format: 16:9
Czas trwania: 155 min
Język: Polski
Opcje dźwięku: Stereo, Dolby 5.1
Wydawnictwo: Absonic

„Cieszę się bardzo, że wreszcie ktoś w Polsce nagrał materiał o ekstremalnym graniu na bębnach. Pokazane i omówione zostały wszystkie techniki, zagrywki, przejścia, rodzaje blastów i różne ciekawe patenty jakie są używane w muzyce metalowej. DVD polecam wszystkim bębniarzom, nie tylko blaściarzom. Po obejrzeniu tego aż chce się ćwiczyć!”
~ Daray – Dimmu Borgir, Vesania

„Xtreme Drumming TechniX” to pierwszy w Polsce, profesjonalnie zrealizowany, pełny kurs nauki gry na perkusji na DVD z naciskiem na bębnienie w gatunkach szeroko pojętej muzyki metalowej – ale nie tylko! To materiał szkoleniowy dla każdego perkusisty – zarówno dla początkującego, jak i zaawansowanego. Poprowadzi Cię on przez labirynt zawiłości związanych z nauką gry na bębnach oraz wskaże drogę do podniesienia Twoich parametrów technicznych, finezji i wydajności za zestawem.

Wiedza zawarta w „Xtreme Drumming TechniX” zainspiruje Cię do poszukiwania i doskonalenia własnego, unikalnego stylu gry.
Wysoka jakość audio-wizualna, mnogość informacji oraz bardzo przystępny, uporządkowany i czytelny układ materiału to tylko niektóre z zalet tego wydawnictwa. Dzięki zastosowaniu wielu kamer „XDT” pokazuje dokładnie wszystko to, co w danym momencie jest najistotniejsze, zaś dźwięk, za który odpowiedzialne jest studio Invent Sound, to czysto profesjonalna realizacja, nie pozostawiająca nic do życzenia. Nauce towarzyszy także znakomity soundtrack zespołów takich jak m.in. Sammath Naur, Vile czy Gnida oraz wykonawców ze stajni wydawnictwa Absonic.
„Xtreme Drumming TechniX” to setki lekcji, ćwiczeń, pokazów oraz demonstracji, mających na celu przekazać wszystko to, co dla rozwoju perkusisty metalowego (ale nie tylko!) jest najważniejsze. Znaczna część kursu uświetniona została gościnnymi występami trzech znakomitych gitarzystów polskiej sceny metlowej. Są to: Marek „Spider” Pająk (Vader, Amorphous, Esqarial), Marcin „Valeo” Walenczykowski (Vesania, Sammath Naur) oraz Szymon “Sigmar” Grodzki (Sammath Naur, Mala Herba).
Całość wydawnictwa podzielona jest na 2 płyty DVD, w celu zachowania wysokiej jakości audio-wizualnej. Ponadto, „Xtreme Drumming TechniX” składa się z siedmiu rozdziałów.